Vážení přátelé,


Vítejte na mých webových stránkách. Rozhodl jsem se zde prezentovat některé ze svých fortografií. Doufám, že Vás potěší a ty z Vás, kdož jsou v oboru profesionály provedením neurazí. Díky za vaše názory a komentáře na adrese: tomas.pudil@seznam.cz


Peklo 7 – 10.5.2008

Nikdo by se asi dobrovolně nechtěl dostat do pekla místa věčného zatracení. Já však jsem i s rodinou jedno peklo navštívil. Nebylo to naštěstí to peklo zmíněné v první větě, ale malinká obec na soutoku Olešenky a Metuje mezi Náchodem a Novým městem nad Metují. Toto roztomilé místo je ukryto v lesích kde končí i asfaltová silnice. Je to ráj cykloturistů a výletníků všeho druhu. K občerstvení a i ubytování poslouží Bartoňova útulna – Peklo.


Galerie 01PekloGalerie 02 – Nové Město nad Metují

Japonsko 25 – 30.3.2008


Galerie 01 – Nagoya (名古屋市) 25.3.2008V této galerii naleznete poze několik opravdu zběžných fotografií. Po příletu do Japonska jsem měl poze jedno volné odpoledne pro srovnání časového posunu. Jel jsem tedy do Nagoye příměstským vlakem a toulal se v centru okolo hlavního nádraží. Metrem jsem se pak přesunul ke chrámu Osu Kannon, kde jsem udělal několik fotografií těsně před západem slunce. Fotografie Nagoyského hradu jsou staršího data (rok 2006).


Galerie 02 – Tokio (東京) 29.3.2008

AsakusaTuristicky „profláklé“ místo, vyplatí se navštívit ráno mezi osmou a devátou hodinou. Později se chrám i přilehlé uličky zcela zaplní a pohyb a i fotografování jsou zde obtížné.

UenoPark Ueno je zelenou oázou v betonové džungly Tokia. V době květu sakur se stává k prasknutí přeplněným lidským mraveništěm.

GinzaLuxusní nákupní čtvrť Tokia, přes den ne příliš výrazná v noci plná světel a neonů.

AkihabaraElectronic city – čtvrť plná obchodů s elektronikou všeho druhu, videoheren, pachinko barů, restaurací a další zábavy. Velmi hlučná, pestrá a barevná část Tokia